Artist Shefqet Avdush Emini - NEWS: Recensie of my artwork

 

NE DAVIDOVC

Tani atje mbizotron gjelozia primitive !
Nu dojn askend perveq vetvetes !
Egoizmi kishte kaluar qdo mase !
Per fat te keq , ishte renqetherse ! 
Endrrat dhe dashuria per vendelindje eshte zhdukur!...
Ishte zhdukur ndjenja humane!
Kishte humbur ndergjegjeja, ska mbetur me krenari! 
Aty vrejta vetem kafshet qe nuk kishin ndryshuar!
Kafshet qe po e ruajshin identitetin me besnikri !
Dhash respekt per to dhe mbetem me nje shpres ...se?
Ndoshta nje dite ....?
Ndoshta nje dite ....?
Me shprese Ndoshta nje dite ... ?

Student in year: 1983

International Art Exhibition in Sarajevo Bosnia

International Art Exhibition in Sarajevo Bosnia

Artisti shqiptar kudermeje pa asnje arsye emri i tije shifet Genti Tavanxhiu. Vetem pse

komentoj per nje skulptore tjeter shqiptar qe eshte shum me i mire se ky, tani kalon ne

anen e kundershtarit ...Mjerim))

Po ja le ndergjegjejes se tije dhe vetdisimit.

Te faleminderit Artist Hysni R. Mehmeti !!!

Te faleminderit Enver Musa

Views: 52

Comment

You need to be a member of Brooklyn Art Project to add comments!

Join Brooklyn Art Project

bap-becomeone

Latest Activity

LEONARDO BASILE posted photos
46 minutes ago
THiNKTaNK posted a blog post
3 hours ago
THiNKTaNK posted a blog post
Saturday
Sukadev Bretz posted a video

Om Bhur Bhuvah Svaha, Gayatri Mantra - Yoga Teachers Leipzig

Sing along "Om Bhur Bhuvah Svaha. Tat Savitur Varenyam. Bhargo Devasya Dhimahi. Dhiyo Yo Nah Prachodayat.". Sung by a group of Yoga Teachers from Leipzig, Ge...
Friday

© 2020   Created by Brooklyn Art Project.   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service